Datum: 11.02.2021

Vložil: Hunča

Titulek: Co bude dál v r.2022 ? Bude 12.ročník "10L700" ?

Vážení "Účastníci našeho zájezdu"..-:),
Budu moc rád, když se opět setkáme na "Lužkách", na již 11.ročníku..doražte v co nejhojnějším počtu, ať si to ještě spolu užijeme. Třeba už naposledy, třeba ne..To ukáže čas.
Děda Komárek ve slavném filmu "Na samotě u lesa" každý rok na podzim říkal, že na jaře už nezaseje, prodá kravku atd..-:).
Vyhrožuju tím samým, že už nebudu dávat energii do organizace tohoto závodu, i když je určitě velmi oblíbený, čehož si já osobně, ale samozřejmě celý náš organiz.tým, moc vážíme !!!
V čem je tedy problém?
Potřebuji za sebe sehnat nástupce, který akci t.zv.potáhne..toho nemám, z rodiny nepřichází nikdo v úvahu, i když ta skvěle pomáhá při nejrůznějších pracích při závodě, stejně tak naši další příbuzní, kteří se angažují...
Akce je celovíkendová a pokud se někdo z nich nemůže účastnit, vzniká značná potíž, jak a kým ho nahradit.
Značení skoro 110 km trasy je rovněž zcela na hraně, děláme to se Solňou od 1.ročníku, ve dvou, protože některé detaily tratě známe jen my 2, co jsme závod založili...Pokud by jeden z nás nemohl značit, další malér...Navíc vše se dělá těsně před startem, od středy do pátku, aby se minimalizovalo riziko zničení našich šipek a cedulí. Desky s kleštěma na exponované vrcholy se proto dodávají až těsně před 1.běžcem...
Těžko se mi (nám) také shání zázemí pro běžce a organiz.tým. Nejdříve byla h.U mlejna v Radvanci, poté 2 štace ve Sloupu, teď budeme zas 2.rokem U mlejna.
Akce je v hlavní turistické sezoně, kdy se upřednostňují týdenní pobyty návštěvníků, ale my obsadíme "jen" víkend...
Nechci se tu vymlouvat na Covid a pandemii, ale i ten debilní virus nám může závod výrazně omezit, příp.na poslední chvíli, kdy je vše již vyřízené a předplacené, zcela zrušit...
Nejsem z regionu Novoborska, na dálku se mi výrazně hůře shání nejrůznější povolení k akci, o každoročním boji s dotčenými Lesními správami ČR víte..Těžko se mi také hledají další sponzoři akce.
A na závěr ještě jedna věc - i já jsem se vrátil k aktivnímu běhání a bere mi to v přípravě spoustu času a energie.Letos chci v červenci doběhnout s báglem na zádech z Kel k Jadranu do Slovinska, cca.900km/11 dní a splnit si tak další klukovský sen..-:)...
Ještě poznámka k organizaci 10L - doména webu akce je předplacena do půlky ledna 22, případnému zájemci o organizaci tohoto závodu předám potřebné přihlaš.údaje a rád poskytnu celé dosavadní know how a zkušenosti, poskytnu mu vše podstatné, co, kdy a jak zařizovat..
Dál už to bude jen na něm, jak závod dál povede, co případně změní, vylepší..když bude chtít, klidně přijedu třeba na 1 obč.vypomáhat.
P.S. Moc si vážím a vždy jsem si vážil "mimorodinných"pomocníků při této akci. Ještě jednou DÍKY!!! Vy všichni jste dotáhli "10L700" do nejvyšších ultramaratonských pater..-:)

Přidat nový příspěvek