Závod v režii ultramaratonce? Přes vrcholy Lužických hor

18.08.2011 21:45

Mělník – Je těžší nějaký ten extrémní závod zaběhnout, a nebo zorganizovat? Srovnávat bude moct už po nadcházejícím víkendu Martin Hunčovský.

 

Mělnický vytrvalec si spolu se svým kolegou z reprezentace Petrem Solničkou vyzkouší novou roli při pořádání dvoudenního etapového závodu v Lužických horách. Účastníky čeká výběh na všech deset vrcholů s nadmořskou výškou nad sedm set metrů.

„Profil trati je značně zvlněný, ale na druhou stranu se běžci budou pohybovat v krásné přírodě, a to je balzám na nervy a třeba i zničené tělo,“ řekl o trase závodu už před časem Martin Hunčovský.

Pro ty, kteří by si na extrémní porce přece jen nevěřili, ale přesto by chtěli závodní atmosféru okusit, mají pořadatelé připravený nedělní vložený kros v délce sedmi a půl kilometru. „Chceme ukázat krásu Lužických hor a připravit vytrvalostním běžcům hezký sportovní zážitek,“ prozrazují reprezentanti své motto.

Centrem obou podniků je obec Radvanec u Nového Boru v okrese Česká Lípa. Další podrobnosti na stránkách závodu www.10luzickychsedmistovek.cz.

celý článek také na Mělnický deník.cz