Propozice

 Termín: 18. - 19.srpna 2018
 
Délka :
1. etapa – cca. 66 km    (18.8.2018)
2. etapa – cca. 43 km    (19.8.2018)
 
Povrch :
silnice + terén, značné převýšení, 1.etapa +1995m, 2.etapa +1148m
 

Popis trasy:

1. den
  • Sloup -> Krompach
1."občerstvovačka" Jedličná [8.km], 2. a 3. Křížový buk [18.km a 24.km], 4. Jedlová [34.km], 5. Pod Ptačincem [44.km], 6. Luž - před tur. chatou [50.km], 7.přehrada Naděje-samoobslužná (53.km), 8. Krompach - v prostoru cíle [57.km]  
* (závodníky převezeme zpět do Sloupu)
 

Sobotní etapa – 66 km, start Sloup, (před Celoroční chatou Eva), cíl Krompach (náves)

Po vlastním značení a cyklostezce do N.Boru, dále cyklostezce 3058 a ZTZ na OS č.1, 7,7km, Jedličná, přes rozc. Pod Stříbrným vrchem, stále po ZTZ do obce Mlýny, dále po silnici,  a do kopce na OS 2, 17,2km Křížový Buk, dále po ČTZ terénem na Studenec (kontrola-desky s kleštěma) a zpět po stejné cestě na OS 3, 25,6km Křížový Buk, dále stále po ČTZ mírně zvlněným terénem k žel.stanici Jedlová (dobrá hospůdka..-J), po ZTZ a ČTZ na OS 4, 37 km Jedlová. Zpět po ČTZ zkopce dolů, u rozc.U ranče pokračovat dále po ČTZ (po pravé straně hrad Tolštejn) na okraj obce Lesné, přeběhnete „státovku“, přes mostek nahoru po ČTZ do kopce, pak po vlastním značení, část po MTZ na Pěnkavčí vrch (kontrola-desky, kleště), 0,5km zpět k MTZ a po ní stále na OS 5, 45km Pod ptačincem,po vlastním značení na Weberberk (kontrola-desky,kleště, jsme kousek za hranicemi v Německu), zpět na rozc.Pod ptačincem, dále po ČTZ a po rovince směr Luž, odb.doleva na vrchol Luž (nejvyšší vrchol Luž.hor, kontrola-desky, kleště), zpět a po ČTZ k chatě Luž, OS 6, 53 km.dále po asfaltce zkopce dolů, do Horní Světlé,dále po ČTZ ke krásné přehradě ukryté v kopcích -  Naděje(po levé straně), dále po ŽTZ podél Hamerského potoka do Hamru, po vl.značení do Juliovky a  po silnici do Krompachu, na náves, OS 7, 58 km. Dále po silnici na Babiččin odpočinek, doleva po ZTZ a ČTZ na Hvozd,vyhl.(Hochwaldbaude, desky, kleště) a po ČTZ do cíle na návsi v Krompachu.


2. den
  • Sloup -> Sloup
1.občerstvovačka Cvikov [7.km], 2. dřevěný altán, rozc. U Jána [14.km], 3. na lesní cestě pod Velkým Bukem [22.km], 4. a 5. pod Klíčem [27.km a 34.km]
 

Nedělní etapa - 43  km, start i cíl ve Sloupu, Celoroční chata Eva

 Po asfaltce a vl.značení do kopce směr Cvikov, doleva po ŽTZ k rozc.“U posedu“, dále po vl.značení na okraj Cvikova, přes „státovku“ a po cca.200m doleva, napojení na cyklost.3007, OS 1, Cvikov. 7 km., stále po asfaltce do Martinova údolí (plicní léčebna po pravé straně), vl.značení a ZTZ na okraj Rousínova, kde opustíte tur.značku, zahnete doprava a po vl.značení a pozvolna do kopce k ČTZ, pak doprava po ČTZ ke hradu Milštejn, dále po tur.značce, vl.značení a ŽTZ k OS 2, rozc.U jána, dřev.altán,11,5 km, stále po ŽTZ a vl.značení na vrchol Bouřný (kontrola-desky, kleště), asi 400m zpět a doleva, napojit se na ŽTZ a po ní na Stožecké sedlo, dále po MTZ a „státovce“200m zkopce, tur.značka uhýbá doprava na lesní cestu, po ní do Nové Huti (velká usedlost), opět asi 300m po státovce a MTZ uhýbá doprava na lesní asfaltku (odemčená závora), stále po MTZ až k OS 3, 22 km, pod V.Bukem, od ní na Velký Buk (kontrola-desky, kleště), zpět k OS, po ní až k OS 4, 27,5km, siln.a altán pod Klíčem, asi 300m po ŽTZ, dále po asfaltce a vl.značení cca.2,5km, pak doprava do kopce po lesní cestě až na vrchol Malý Buk (kontrola-desky, kleště), zpět stejně k OS 5, 34 km pod Klíčem,po MTZ a ČTZ na vrchol Klíč (kontrola-desky, kleště), dolů a doleva po ČTZ, stále dolů do N.Boru a po vl.značení do cíle do Sloupu..a máte to za sebou…:-)

 

Detail mapy tras je níže:

Od r.2017 (7.ročník) je malá úprava trasy, start ve Sloupu v Č.,v sobotu doběh tradičně Krompach, v neděli opět do Sloupu...

 
Prezentace :
Pátek 17.8. pro ultramaratonce v době od 17 do 21 hodin v obci Sloup v Čechách, Prázdninový dům Sloup, Benešova 169. . Následovat bude krátká technická porada k průběhu závodu, každý obdrží mapku s přesným popisem trasy, vč. vyznačených kritických míst na trati.
 
Startovné :
Ultramaraton 900 Kč / 2dny; jedna etapa 450 Kč při platbě do 24.7.2018, při pozdějším přihlášení (t.j. od 25.7.) 1 100 Kč / 2 dny; jedna etapa 550 Kč. V případě zrušení účasti na závodě stornopoplatek 60%, příp.je možné převést startovné na náhradního závodníka. Platba startovného v € bude účtována dle aktuálního kurzu ČNB. 
* Startovné uhraďte rovněž do 24.7.2018 na účet 209669768/0600...jako VS uveďte datum narození
V ceně startovného je po doběhu etapy v bufetu Dřevěnka (poblíž našeho zázemí) jedno teplé jídlo zdarma dle vlastního výběru. 
Členové ČAU mají slevu 100 Kč.
 

 

 

Kategorie:

muži, ženy

Ceny:
Každý účastník dostane funkční tričko s potiskem, originální diplom, pro úspěšné závodníky navíc tradiční upomínka - pamětní medaile pro každého. První 3 muži a 3 ženy poháry, věcné ceny, ostatní dle možnosti pořadatelů.
 
Občerstvení při závodě:
Občerstvovací stanice budou nepravidelně rozmístěné a dobře vybavené běžeckým jídlem a nápoji, dle technických možností a dostupnosti (nacházíme se v CHKO). Navíc v 1.etapě je zařazena jedna samoobslužná občerstvovačka v lese u krásné přehrady "Naděje". V ceně je zahrnuto i občerstvení po závodě dle svého výběru. 
 
Doprovod závodníků na trati:
Po trase ultramaratonu je možné mít svůj doprovod na kole (ale ne všude je vhodný terén pro kolo), pro doprovod je nutné mít horské kolo.
 
Lékařské zabezpečení:
Kvalifikovaný zdravotník (lékař) je po celou dobu závodu k dispozici. Na místě startu a v prostoru cíle, jinak na občerstvovačkách zdravotní balíčky (náplast, obinadlo, desinfekční spray, masážní emulze, vazelína apod.)
 
Vybavení závodníků (pouze doporučujeme):
mobil (pozor na hranicích na německý signál), na trase možnost se dále „osvěžit“ v několika hospůdkách, vzít si případně trochu peněz, ale limit na doběhnutí musíte splnit...:-)).
 
Ubytovací a stravovací možnosti před a po závodě:
Po 6.ročníku jsme byli nuceni opustit "tradiční" Radvanec - zrušená chatová osada, nevyhovující podmínky pro zázemí na sále v h.U mlejna..máme vše jen o 1,5km dále, ve Sloupu, jsme rádi, že jste odjeli ze 7.ročníku spokojeni..-:)) Stravování bufet Dřevěnka, 150 m od místa startu a ubytování. Prezentace v Prázdninovém domě Sloup, Benešova 169..Parkování aut u penzionu, příp. 100m od startu.Ubytování předem domluveno v Prázdninovém domě Sloup (omezená kapacita 30 lůžek), který je přímo u místa startu..-:) !! Cena 250 Kč/osoba/noc. Žádosti o ubytování (počet dní a osob) řešte prosím se mnou co nejdříve!! (Hunča T.731 068 012). Jinak možnost stanování v kempu u Radvaneckého rybníka (300m od startu)

 

Vyhlášení (neděle):
kolem 14.hodiny,Prázdninový dům Sloup


 

Náš tým 10 L 700, který se o vás postaral na 7. ročníku..-:)

- manželka Lenka - strávila od pátku prakticky celý víkend v Prázdninovém domě Sloup, servis pro všechny z nás, příprava  občerstvovaček, vydávání start.čísel,ubytování závodníků.

- kvalif.zdravotník Martin Karásek - ochotný při závodě i po něm ošetřovat nejrůznější bolístky..-:)

- občerstvovací tým na kontrolách -  Lukáš Kuda (Eda), Šárka Dittrichová se Slávkem Plachým, synovec Kuba Rys,oba synové s přítelkyněmi, Solňa

-  synové Ondra a Tomča - svoz závodníků z Krompachu, sundavání cedulí z trati, fotografování a dokumentace závodu.

- jejich přítelkyně Terka Partlová a Lenka Němečková - sobota občerstvovačky, neděle práce u PC, krosového závodu, psaní diplomů.

- Vašek Knobloch - tvorba map pro běžce.

- Vilunka Podmelová - běžkyně, tisk map, zajištění triček a jejich potisku

- Eva Rozkovcová  - výroba diplomů pro ultramaratonce

- Vasil Dogaru - časomíra Lužický kros

- Fanda Moravec - správa a administrace webu 10L700

+ ....Hunča a Solňa, autoři a garanti této běžecké akce
 

 
UPOZORNĚNÍ
Závodníci startují na vlastní nebezpečí, každý si je vědom svého zdravotního stavu a běžecké výkonnosti, což stvrdí podpisem při prezentaci.